سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
نویسندگان وبلاگ
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 27
کل بازدید : 31641
کل یادداشتها ها : 24
خبر مایه


در هنگام خرید اینترنتی به چه نکاتی باید توجه شود؟

با پیشرفت علم ارتباطات و نفوذ تکنولوژی در بخش های مختلف زندگی بشر، از آن جاییکه نیاز انسان به خرید برای تامین مایحتاج روزمره زندگی خود، ازجمله نیازهای ضروری می باشد و روزانه زمان زیادی را برای انجام این امر هدر می دهد، بنابراین خرید در فضای مجازی بهترین راه برای صرفه جویی در زمان می باشد.

 آگاهی از نحوه خرید اینترنتی کالای مورد نظر شما و همچنین داشتن امنیت در فضای خرید اینترنتی برای هر خریداری از جمله اولویت های خرید می باشد. چراکه عدم امنیت مالی در هنگام خرید بعضاً منجر به جابه جایی مبالغ زیادی پول از حساب شما به سایر حساب های مشابه شده است و خسارت وارده جبران ناپذیر خواهد بود. خرید اینترنتی در دنیای امروز جدا از اینکه روش بسیار مناسبی جهت صرفه جویی در زمان می باشد در عین حال در کم کردن هزینه های رفت و آمد افراد نیز موثر است و قدرت انتخاب افراد و تمرکز افراد در حین انتخاب را در محیطی کاملاً متفاوت از یک فروشگاه پر ازدحام افزایش می دهد. البته چنانچه نیاز فوری به کالای مورد نظر خود داشته باشید در این صورت دقت در زمان تحویل کالا و نحوه ارسال آن توسط فروشگاه مورد نظر از جمله عوامل مهم در خرید کالا به شمار می آید. همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا در هنگام تحویل کالای خریداری شده هزینه ای علاوه بر آنچه در هنگام خرید پرداخت کرده اید نیز باید بپردازید یا خیر که معمولاً وب سایت ها موظفند در توضیح نحوه دریافت کالا این امر را نیز قید کنند.  

خرید اینترنتی شامل انتخاب کالا در فروشگاه اینترنتی و خرید آن با استفاده از کارت بانکی شما می باشد این امر مستلزم این است که شما رمز اینترنتی خود را در بخش فروشگاه اینترنتی سایت مورد نظر خود وارد کنید.

ازنکاتی که در هنگام خرید اینترنتی باید به آن توجه کنیم اینست که چنانچه می خواهید در محیطی که تا به حال در آن خرید اینترنتی انجام نداده اید، کالای مورد نظر خود را خریداری کنید باید در وهله اول از امنیت فضای خرید خود اطمینان داشته باشید. چرا که عدم امنیت سایت مورد نظر شما منجر به از دست رفتن پول شما خواهد بود. بنابراین یکی از نکاتی که هم برای فروشندگان در فضای فروشگاه اینترنتی و هم برای خریداران در هنگام خرید اینترنتی حائز اهمیت است امنیت کامل یک سایت فروش اینترنتی می باشد. معمولاً وب سایت هایی که دارای نماد الکترنیکی هستند می توانند در هنگام خرید شما از فروشگاه اینترنتی امنیت شما را تضمین کنند البته چنانچه سایتی این نماد را نداشت دلیل بر نا امن بودن سایت نمی باشد اما داشتن نماد الکترونیکی حتی اگر به صورت موقت باشد تضمینی در خرید مطمئن شما خواهد بود. همچنین پس از اتصال به بانک مورد نظر جهت پرداخت اینترنتی هزینه کالا باید به مبلغی که قرار است توسط بانک کسر شود توجه داشته باشید تا اینکه مبلغ کسر شده از حساب شما با هزینه ای که برای خرید کالای مورد نظرتان پرداخت می کنید مغایرت نداشته باشد. از دیگر نکات مهم در هنگام ورود به صفحه پرداخت بانکی وب سایت این است که باید توجه شود که آدرس وب سایت پس از ورود به صفحه مربوط به پرداخت از طریق درگاه بانک تغییری نکرده است و شما به بانک طرف قرارداد وب سایت مورد نظر متصل شده اید.

در نتیجه هنگام خرید کالای مورد نظر خود در اینترنت حتماً شرایط و ضوابط خرید موجود در سایت را به دقت مطالعه کنید و قبل از خرید کالای خود از نحوه دریافت آن و نوع اتصال به سیستم های پرداخت وجه کالا اطمینان حاصل کنید.

 


  
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ